Připojení k internetu Plzeň, Doubravka, Slovany, Lochotín, Skvrňany, Vinice, Bory, Lhota, Hořovice, Komárov, Osek, Zaječov, Olešná, Štěnovice, Černice, Božkov, Koterov, Loby, Radnice, Lhotka u Radnic
24.11.2017

Podpora

Péče a podpora

DNSsec

Náš zabezpečený DNS server technologíí DNSSEC: 77.48.13.13 (záložní DNSsec Google 8.8.4.4). Díky tomuto zabezpečení nemůže dojít k podvržení domény. Tzn., že nemůže dojít k návštěvě falešných stránek. Většina zařízení si nastavení upraví samo podle centrální nastavení. Jestliže používáte pevnou IP adresu, zkontrolujte si jestli jako primární server DNS je výše uvedený server.
Ověření zda-li jste připojení přes důvěryhodný DNS server můžete na stránkách CZ.NIC nebo na stránce s podvrženým doménovým certifikátem zde (při zabezpečení by se vám neměla objevit stránka). Validační informace ve Vašem webovém prohlížeči dnssec-validator.cz

Proč používat zabezpečené spojení?

Pokud budete připojeni k internetu v internetové kavárně nebo v jakékoli nezabezpečené wi-fi síti, může kdokoli v blízkosti získat vaše osobní údaje, jako jsou přijaté e-maily, odeslané e-maily, které vy si prohlížíte. V žádném případě nemůže zjistit vaše heslo do e-mailové služby. Internet není jako diskuse mezi kamarády, ale vaše informace putují skrze neznámé servery.

V tomto směru budeme naši síť stále zlepšovat, aby se pro vás stala místem pro bezpečné spojení se světem.

 

SMTP server – server pro odchozí poštu

Využijte náš SMTPS server pro odesílání pošty. Server je zabezpečen proti odposlechu (man-in-the-middle útokům). Od Vašeho počítače na náš server a cílový server je komunikace šifrována.

Nastavení –

smtp.trustnetwork.cz port 465

Server vyžaduje ověření – jako uživatelské jméno je nutné zadat uživatelské jméno a heslo, které od nás dostanete. Náš server můžete používat z jakékoliv sítě.

Server vyžaduje zabezbečení SSL. Maximální velikost e-mailové zprávy je 7-8MB (dle kódování). Na větší přílohy využijte webová úložiště.

Nápověda a řešení problémů s odchozí poštou pro příklad zde (zdroj server Forpsi.com)